Městské elektrokolo Devron 26122 – model 2015 bílá – Záruka 10 let + Servis u zákazníka

23 990 

Kvalitní Městské elektrokolo Devron 26122 – model 2015 bílá – Záruka 10 let + Servis u zákazníka za super cenu. Skvělý výrobek od renomovaného výrobce Devron. Barva bílá. . Navíc dárek zdarma: Outdoorová kamera inSPORTline ActionCam III ZDARMA.

Detail produktu

Katalogové číslo: 10544-2-18.1 Kategorie: Štítek:

Popis

Městské elektrokolo Devron 26122 je moderní elektrokolo s hliníkovým 18,1″ rámem a 26“ koly, vhodné zejména pro cestování ve městě. Městské elektrokolo Devron 26122 disponuje pohonem na zadním kole, jehož výhoda spočívá v lepším přenosu točivého momentu, což zabraňuje případnému prokluzování předního kola i v náročnějším terénu. Rovněž manipulace s předním kolem je snazší, díky čemuž zvládnete překonávat překážky, které se mohou v městech objevit (obrubníky, díry na silnicích, apod.). Elektropohon nabízí 5 režimů dopomoci šlapání, které lze přepínat pomocí tlačítek přímo na řídítkách. Aktuálně zvolený stupeň asistence šlapání můžete vidět na ovládacím panelu s LED diodami, který mimo jiné zobrazuje také stav baterie.

Baterie je však samotný základ elektrokola, bez kterého by nic nemohlo fungovat. Proto je baterie nazývaná alfou omegou celého kola, jelikož se od ní odvíjí životnost, dojezd nebo i počet nabíjecích cyklů. Městské elektrokolo Devron 26122 nabízí 10 Ah Li-Ion (36 V) baterii, s dojezdem až 70 km a více jak 1 000 dobíjecích cyklů. Obě hodnoty jsou však proměnné, jelikož jsou ovlivňovány jízdním stylem, terénem nebo hmotnosti cyklisty, proto nemusí být uvedený dojezd vždy stejný, ale může se mírně odchylovat od skutečnosti. Standardně se životnost baterie pohybuje okolo 20 000 – 30 000 najetých km, doby používání 4 – 8 let nebo zmiňovaných 1 000 dobíjení. V současné době lze baterie už poměrně rychle nabíjet a tak nabití na 100% kapacity trvá přibližně 4 hodiny, na 50% pak přibližně 1,5 hodiny.

Městské elektrokolo Devron 26122 disponuje také řadou funkčních a bezpečnostních prvků, jako jsou světla napájená z baterie/dynama, zvonek, blatníky, nosič, stojan nebo kryt řetězu. Nosnost dle normy CE je 120 kg, v nezávislém testování při užívání v souladu s návodem se však prokázalo, že jsou odolná až do nosnosti 150 kg. Proto mohou elektrokolo Devron 26122 využívat i lidé mající problém s nadváhou. V neposlední řadě je elektrokolo vybaveno čelisťovými brzdami Tektro a páčkovým řazením Tourney TX35 se 7 převody.

Při nákupu získáte na rám rozšířenou záruku 5 let, na ostatní části včetně baterie se vztahuje pak standardní záruka 2 roky. Během této doby Vám jakékoli části bezplatně vyměníme, pokud byly používány v souladu s pokyny v návodu. Samozřejmostí je i možnost využití pozáručního servisu nebo nákup samostatné náhradní baterie či adaptéru.
 

Naše tipy – mohlo by Vás zajímat:

 

Přečtěte si více o profesionálním garančním i pozáručním servise kol na našich prodejnách.
Chcete si před nákupem elektrokolo otestovat? V našich testovacích centrech to není problém.
Nevíte si rady s výběrem správné velikosti a typu kola? Více se dozvíte v našem rádci.

Technický popis:  

rám: hliníkový
velikost rámu: 460 mm (18,1″)
vidlice: Suntour suspension
ráfky: 26″ lehké dvojité
řazení: Tourney TX35, páčkové
počet převodů: 7
brzdy: Tektro V-brake
řídítka: UNO
sedlo: Selle Royal
představec: UNO
sedlovka: UNO
světla: Přední dynamo, zadní s baterií
blatníky: plastové
nosič: hliníkový
boční stojan
zvonek
kryt řetězu
ovládací panel s LED diodami
velikost kol: 26″
nosnost: dle normy CE 120 kg (150 kg nezávislé testování při užívání v souladu s návodem)
hmotnost: 22 kg
je šetrné k životnímu prostředí
není potřeba mít řidičský průkaz ani registraci vozidla

Baterie: 

typ baterie: Li-Ion 36 V, 10 Ah
hmotnost baterie: 3 kg
dojezd: až 80 km
počet nabíjecích cyklů: až 1000
nabití na plnou kapacitu: 3,5 hodiny
nabití na polovinu kapacity: 1,5 hodiny

Elektropohon:

pohon: na zadním kole
motor: 250W
podpora: 5 stupňů 

Funkce computeru: 

indikátor stavu baterie
ukazatel stupně dopomoci šlapání

Pohon na zadním kole

Motory v zadní části elektrokola patří v současné době k nejrozšířenějšímu typu a to především díky idálnímu poměru cena/výkon. Zadní pohon je vhodný zejména pro jízdu v mírném terénu, ale také i pro ježdění po silnici a ve městech. Proto se elektropohon na zadní kolo nejčastěji montuje na trekingová nebo horská elektrokola, ale může se objevit i u kol městských.

Jednoduché ovládání

Trekingové elektrokolo nabízí 5 režimů dopomocí šlapání, které lze pomocí tlačítek „plus“ a „mínus“ ovládat přímo na řídítkách. Rovněž se zde nachází i indikátor baterie označený pěti dioadami. Jelikož se ovládací panel nacházejí přímo vedle gripu, ovládání je tak maximálně komfortní a jednoduché. 

 

 

Zabudovaná 10Ah baterie

Baterie se nachází v zadní části elektrokola, zasazena do dvoupatrového nosiče. Díky tomu můžete standardně využít místo pro umístění košíku nebo brašny. Zároveň je s baterií v zadní části jednoduchá manipulace, což oceníte především při nabíjení.
 

Bezpečnost především

Bezpečnost však patří na první místo, stejně jako u běžných jízdních kol. Proto je městské elektrokolo vybaveno účinnými čelisťovými brzdami nebo světly, která jsou napájena baterií/dynamem. Mezi doplňky pak patří zvonek, kryt řetězu nebo blatníky, která jsou zároveň pro trekingová elektrokola typická. 

 

Krátký popis

Dlouhý popis